Aktualności

2018-06-17
Gminnym Turnieju Piłki Nożnej
Gminnym Turnieju Piłki Nożnej

14 czerwca 2018r. nasi uczniowie klas IV reprezentowali szkołę w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej na Orliku w Chełmcu, a byli to: Mateusz Kujawski, Krzysztof Orlecki, Kamil Wojsław, Patryk Tokarczyk, Ignacy Lichoń, Filip Tokarczyk, Paweł Zając, Michał Piszczek i Izabela Koziara.

Pomimo niesprzyjającej pogody- ciągły deszcz, nasza drużyna wywalczyła II miejsce ulegając tylko drużynie gospodarzy.

Finałowy mecz był bardzo zaciekły i do ostatnich minut zawodnicy nie odpuszczali.

Mamy nadzieję, że w kolejnych turniejach pójdzie „Naszym” jeszcze lepiej

 

       
       
2018-06-17
Trójbój Lekkoatletyczny
Trójbój Lekkoatletyczny

11 czerwca odbył się w Trzetrzewinie na obiekcie sportowym Arena-Trzetrzewina Gminny Trójbój Lekkoatletyczny klas IV i młodszych, w którym nasza szkoła brała udział.

Trójbój to bieg krótki- 50 metrów, bieg długi- 500 m. dziewczęta a 600 m. chłopcy i skok w dal.

Zawodnicy byli podzieleni ze wzg. na płeć. Drużynę dziewcząt tworzyło 6 uczennic: Marta Lipka, Izabela Koziara, Wiktoria Łabuda, Wiktoria Plata, Patrycja Zaryczny i Zuzanna Antkiewicz. Drużyna chłopców to: Mateusz Kujawski, Kamil Wojsław, Patryk Tokarczyk, Piszczek Michał, Filip Tokarczyk i Mateusz Lorek.

Dziewczęta wywalczyły drużynowo I miejsce pokonując siedem zespołów z innych szkół. Chłopcy uplasowali się na IV miejscu. Indywidualnie najlepsi z dziewcząt i chłopców byli nasi uczniowie tj. Marta Lipka i Mateusz Kujawski, którzy pokonali 47 rywali

 

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

         
         
         
     
2018-06-14
Konstytucja 3 Maja
Konstytucja 3 Maja

     3. Maja to Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej. Ustanowione zostało w 1919 roku dla upamiętnienia powstania 3 maja 1791 r. konstytucji pierwszej w Europie, a drugiej na świecie. Święto w czasach PRL-u zostało zniesione w roku 1951 jako wyznacznik demokratycznej świetności i praworządności nie pasującej do socjalistycznego ustroju. Konstytucja jest to najważniejszy dla danego państwa akt prawny - tzw. ustawa zasadnicza regulująca podstawy funkcjonowania państwa, jego system prawny wewnątrz państwowy i zasady relacji z obcymi państwami. Na straży Konstytucji stoi prezydent a sprawy zgodności  z Konstytucją aktów prawnych tworzonych przez parlament, rozstrzyga ciało zwane Trybunałem Konstytucyjnym.

     Uroczystą Akademię z okazji tego święta zorganizowali wspólnie uczniowie z klas II-III Gimnazjum. Prace związane z uroczystością nadzorowała pani mgr Joanna Woch oraz pan mgr Ryszard Ogórek.

 

   
       
     
       
2018-06-10
Gminny Dzień Dziecka
Gminny Dzień Dziecka

30 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Dniu Dziecka w zdrowej atmosferze.

Rywalizowali Oni z innymi szkołami w grach zespołowych t.j. piłce nożnej i siatkówce, a także indywidualnie w biegu na 60m.

Możemy się pochwalić licznymi wygranymi na tej imprezie m.in.:

-I i II miejsce w siatkówce chłopców klas IV-VI

-II miejsce w siatkówce dziewcząt klas IV-VI

-I miejsce siatkówka chłopców Gimnazjum

-III miejsce piłka nożna chłopców klasy IV-VI

-III miejsce bieg na 60m dziewczęta klasy IV

            Każdy ze zwycięzców został uhonorowany odpowiednim medalem i pucharem.

Młodzież fajnie się bawiła i spędziła czas aktywnie.

DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM!!!

 

      
       
2018-06-10
Pływacki Dzień Dziecka
Pływacki Dzień Dziecka

28 maja reprezentanci naszej Szkoły w pływaniu zmagali się z innymi uczniami na Pływackim Dniu Dziecka dla mieszkańców Gminy Chełmiec.

Taka impreza na Pływalni w Chełmcu odbyła się już po raz drugi.

Kategorii wiekowych było wiele i każdy z uczestników kończących „bieg” dostał medal, a ci najlepsi puchary, medale i nagrody rzeczowe, które wręczył Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski.

            Z naszej Szkoły stanęli na podium Filip Rusyniak zajmując I miejsce w kat. chłopców 11-12 lat i Olga Majewska zajmując III miejsce w kategorii dziewcząt 13-16 lat.

GRATULUJEMY!!!

 

      
       
2018-05-28
Konkurs j. polskiego
Konkurs j. polskiego

25 maja bieżącego roku gimnazjalistki z naszej szkoły (Gabriela Żelechowska, Zuzanna Rymarczyk, Agata Marczyk, Klaudia Stącel, Wanda Stawiarska, Katarzyna Kosakowska, Sandra Lipka, Aneta Sarota, Natalia Iwańska oraz Natalia Kojs) wraz z nauczycielką Dorotą Kośkiewicz pojechały do Szkoły Podstawowej w Świniarsku, gdzie wzięły udział w VI Gminnym Konkursie z Języka Polskiego. W potyczkach polonistycznych zajęły III miejsce. Uczestniczyły w 11 konkurencjach. Dziewczyny musiały m.in.: zaśpiewać piosenkę patriotyczną, uzupełnić poprawnie pod względem ortograficznym teks, wziąć udział w kalamurach, w trakcie których należało narysować i odgadnąć związki frazeologiczne, rozpoznać głosy osób "znanych i lubianych", zapamiętać i powtórzyć jak najdokładniej określony tekst, czy ułożyć dany wyraz z zamkniętymi oczami.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018-05-28
CHEŁMIECKIE TEATRALIA
CHEŁMIECKIE TEATRALIA

CHEŁMIECKIE TEATRALIA

28 maja 2017r. odbył się IV Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej pod nazwą „Chełmieckie Teatralia". Celem konkursu było rozwijanie teatralnych pasji młodych ludzi. Teatr to klucz do poznania i rozwijania osobowości uczniów, ale również możliwość do podjęcia z nimi dyskusji na temat wartości i postaw. Ten rodzaj sztuki uwrażliwia uczniów na piękno słowa mówionego, ale także za pomocą ekspresji wizualnej wyzwala przeżycia estetyczne. To również szansa na wykształcenie w uczniach nawyku uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych przy jednoczesnym uświadomieniu, iż przeszłość, tradycja kulturalna są koniecznymi składnikami współczesności. Organizatorem tej kulturalnej imprezy była Szkoła Podstawowa w Biczycach Dolnych wraz z Urzędem Gminy w Chełmcu.

Spotkanie zostało objęte patronatem honorowym Wójta Gminy Chełmiec - Pana Bernarda Stawiarskiego.

Koordynatorkami przedsięwzięcia były: mgr Natalia Rogowska i mgr Dorota Kośkiewicz.

Tegoroczny przewodni temat to - śladami klasyki filmowej.

Zmagania dzieci i młodzieży oceniało jury w składzie:

  • Pani Barbara Margasińska - przewodnicząca
  • Pani Joanna Babiarz
  • Pan Radosław Potoczek

W tym roku do konkursu przystąpiło sześć szkół:

"Bajarze" z przedstawieniem "Sceny z życia smoków" z  Biczycach Dolnych,

"Poszukiwacze gwiazd" ze sztuką " Księżniczka na ziarnku grochu" ze Szkoły Podstawowej w Paszynie,

„Iks De” z przedstawieniem „Nieświąteczny Kevin, ze Szkoły Podstawowej w Librantowej,

„Kropka” z inscenizacją „Zagubiony czas” ze Szkoły Podstawowej  w Januszowej oraz

"Wesołe skrzaty” z przedstawieniem "W krainie smurfów" ze szkoły w Trzetrzewinie. A także szkoła w Chełmcu „Entuzjaści” ze spektaklem „Wokół Akademii Pana Kleksa”.

Wyniki współzawodnictwa przedstawiają się następująco:

 I miejsce „Poszukiwacze gwiazd” ze szkoły Podstawowej w Paszynie.

II miejsce  „Wesołe skrzaty” ze szkoły Podstawowej w Trzetrzewinie.

III miejsce „ Bajarze” z Biczyc Dolnych.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018-05-26
"Mały Mistrz Języka Angielskiego"
"Mały Mistrz Języka Angielskiego"

Gminny Konkurs języka angielskiego klas III SP "Mały Mistrz Języka Angielskiego"

25 maja w SP w Piątkowej odbył się Gminny Konkurs języka angielskiego klas III SP "Mały Mistrz Języka Angielskiego", w którym brało udział dwóch reprezentantów naszej szkoły - Aleksander Czekalski i Amelia Despet.

Aleksander Czekalski zajął III miejsce w konkursie. Gratulujemy! 

 

                       
   
2018-05-26
Dzień Sportu
Dzień Sportu

     

     W naszej Szkole Dzień Sportu odbył się 21 i 22 maja 2018r i został zorganizowany przez panią Agnieszkę Nowak, która była koordynatorem imprezy, a także wychowawców klas.

     Dzieci i młodzież spędzały ten dzień w nowym dla siebie obiekcie rekreacyjno-sportowym- Park Wodny „Stawy” Stary Sącz.

     Na terenie Parku można było grać w siatkówkę plażową, piłkę nożną, badmintona, Boole, Krokieta i korzystać z placu zabaw.

     W niedalekiej odległości od Parku jest również Park linowy LEMUR, gdzie dzieci uczyły się zręczności i zwinności, w pokonywaniu ścieżek linowych.

     Uczniowie mogli również przejść ścieżką edukacyjną -Enklawa Przyrodnicza Bobrownik, na której podziwiali faunę i florę środowiska bagiennego.

     Dzieci posiliły się kiełbasą upieczoną na grillach.

     Impreza przyniosła dzieciom wiele radości, nowych umiejętności i wiedzy

     
       
   
2018-04-09
SZ.P.B.
SZ.P.B.

Szkoła Podstawowa w Biczycach Dolnych LIDEREM

Szkół  Promujących Bezpieczeństwo!

28 marca 2018 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów LIDERA „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. dra Krzysztofa Pobuty, wręczył je Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu mł. insp. Jarosław Tokarczyk. Naszą szkołę, która już bezterminowo uzyskała ten zaszczytny tytuł reprezentowali: szkolny koordynator ds. bezpieczeństwa mgr Agnieszka Pociecha oraz przedstawiciel uczniów naszej szkoły Jakub Krzak, uczeń klasy II gimnazjum.

Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowany jest na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu od roku 2005. Nasza szkoła oraz pięć pozostałych placówek, które również uzyskały tytuł Lidera 28 marca - do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa przystąpiły w roku 2009. Cieszymy się z tego dużego sukcesu, jednocześnie gratulujemy pozostałym szkołom, które również zostały Liderami projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybierz stronę: « < 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 > »