Aktualności

2019-05-19
Czwórbój Lekkoatletyczny Gminy Chełmiec
Czwórbój Lekkoatletyczny Gminy Chełmiec

W Trzetrzewinie 9 maja odbyły się zawody sportowe– Międzyszkolny Czwórbój Lekkoatletyczny Gminy Chełmiec  klas IV-VI, w którym nasza szkoła wystawiła najlepszych swoich lekkoatletów.

Drużynę dziewcząt tworzyły: Magdalena i Marta Lipka, Laura Basta, Wiktoria Plata, Izabela Koziara, Julia Jawor i Patrycja Zaryczny.

Drużynę chłopców tworzyli: Nikodem Lipka, Mateusz Kujawski, Jan Antkiewicz, Sebastian Gargula, Norbert Leśniak i Jakub Herduś.

Pomimo niesprzyjającej pogody młodzieżwalczyła dzielnie. Dziewczęta zajęły II miejsce i stanęły na podium, a chłopcy IV.

GRATULUJEMY!!!

2019-05-10
Lekcja WOSu
Lekcja WOSu

Pogłębienie i przybliżenie wiedzy o funkcjonowaniu samorządu to główny cel lekcji o samorządności. Takie spotkanie ma na celu uświadomić młodzieży, że władza samorządowa nie jest gdzieś daleko, ale tuż obok, naprawdę blisko. 

W dniu 10 maja 2019 r. w ramach programu zajęć z wiedzy o sołeczeństwie, uczniowie kl. VIII szkoły podstawowej i III klasy gimnazjum byli uczestnikami wyjątkowej lekcji, a prowadzącym był wójt gminy Bernard Stawiarski.

Punktem wyjścia do wspólnej dyskusji było zdefiniowanie słowa „samorządność”. Następnie omawiano zagadnienia dotyczące samorządu terytorialnego oraz sposobu jego funkcjonowania. Przedstawiona została ponadto struktura gminy jako podstawowej jednostki samorządu terytorialnego oraz zadania i kompetencje organów gminy. Uczniom przybliżony został także zakres działania jednostek organizacyjnych gminy.

Dla wszystkich uczestników lekcja była ciekawym i zupełnie nowym doświadczeniem, ale też przygotowaniem do aktywnego udziału w życiu społecznym naszej „Małej Ojczyzny”. Taka forma propagowania wiedzy o samorządzie spotkała się z zainteresowaniem ze strony uczestniczących w niej uczniów, którzy w aktywny sposób włączali się w jej przebieg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-05-10
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji III Maja
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji III Maja

228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. W naszej szkole wydarzenie to upamiętnili uczniowie klas III gimnazjum oraz klasy II szkoły podstawowej pod opieką mgr B. Żak i mgr J. Majewskiej.

 

 

 

 

 

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-04-02
PREZENTACJE DOTYCZĄCE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
PREZENTACJE DOTYCZĄCE EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji dotyczących egzaminu ósmoklasisty. Na stronie internetowej OKE można zobaczyć następujące filmiki:

1. Egzamin ósmoklasisty - informacje ogólne.

2. Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego (film 1.).
3. Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego (film 2.).
4. Egzamin ósmoklasisty z matematyki.
5. Egzamin ósmoklasisty z języka obcego.
 
www.oke.poznan.pl/cms,5177,filmy_informacyjne_o_egzaminie_osmoklasisty.htm
2019-03-28
Zbiórka makulatury
Zbiórka makulatury

 

 

W trosce o ochronę środowiska po raz kolejny z inicjatywy Rady Rodziców w dniu 27.03.2019 odbyła się w naszej szkole zbiórka makulatury, mająca na uwadze zapoznanie uczniów z segregacją śmieci. Akcja mimo niesprzyjającej pogody trwała od 7.00 do godziny 15.00. Dbanie o środowisko poprzez składowanie i zbiórkę papieru jest to zasadna inicjatywa w którą włączyła się cała społeczność szkolna. Dzięki staraniom P. Katarzyny Tokarczyk udało się zdobyć, jak się okazało ,nie małym trudem odbiorcę zebranej makulatury. W tym roku nie było kontenera, a makulaturę trzeba było ładować do worków, w czym pomogli uczniowie klas starszych.

 

Z nieoficjalnych danych wynika, że zebrano ponad 4 tony papieru różnego rodzaju.

1 miejsce klasa VIII  - 1338 kg

2 miejsce klasa III a -  677 kg

3 miejsce klasa II    - 654 kg

Na szczególne podziękowania zasługują Państwo Katarzyna i Sebastian Tokarczyk, a także pani Izabela Sowa oraz P. Jarosław Łatka, który stosownym sprzętem pomógł w załadunku.

Dziękujemy i do następnego razu.

  

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019-03-11
Szkolne konkursy
Szkolne konkursy

Biblioteka szkolna w najbliższym czasie zaprasza do udziału w konkursach.

1 konkurs na "Najpiekniejszą zakładkę do książki" -  regulamin w zalączniku

2 konkurs czytelniczy dla klas I-III sp -  regulamin w zalączniku

2019-03-10
Międzygminny Turniej Siatkówki
Międzygminny Turniej Siatkówki

Chłopcy z naszej szkoły zwyciężyli w Międzygminnym Turnieju Siatkówki i uzyskali awans na zawody powiatowe.

W turnieju uczestniczyły cztery zespoły : SP Kamionka Wielka, SP Długołęka-Świerklowa, SP Michalczowa i SP Biczyce Dolne.

Zwycięska drużyna występowała w składzie: Norbert Leśniak, Sebastian Gargula, Jan Antkiewicz, Szymon Nalepa, Konrad Leśniak, Nikodem Lipka, Jakub Herduś, Szymon Pierzchała, Patryk Kmiołek i Patryk Tokarczyk.

GRATULUJEMY i życzymy dalszych sportowych sukcesów!!!

         
       
2019-03-05
1 Marca Dzień Żołnierzy Wyklętych
1 Marca Dzień Żołnierzy Wyklętych

     W dniu 1marca odbył się apel upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. Ten dzień w kalendarzu  od niedawna jest ich świętem. Uczniowie z klasy 3 gimnazjum oraz 8 szkoły podstawowej pod kierunkiem mgr Joanny Woch przygotowali wizualno-muzyczną opowieść o losach żołnierzy niezłomnych . Wspominano   Inkę,  Łupaszkę, Ognia, Pileckiego oraz innych nie wymienianych z nazwiska. Uczniowie z powagą i skupieniem uczestniczyli w tym  wydarzeniu. Nietypowe ujęcie tematu rozbudziło wyobraźnię  i ciekawość młodzieży, skłaniając  ją  do zadawania  na lekcjach historii, licznych pytań dotyczących Tych , którzy walczyli o wolną Polskę.

 

         
       
   
       
   
       
2019-02-23
Gminnym Turnieju Siatkówki kl.4-6
Gminnym Turnieju Siatkówki kl.4-6

Uczennice naszej szkoły brały udział w Gminnym Turnieju Siatkówki kl.4-6 i zajęły II miejsce ulegając tylko drużynie ze SP w Świniarsku.

Mecz finałowy był bardzo wyrównany i zaciekły, ale wiadomo, że wygrać musi „jeden”.

Szkołę reprezentowały uczennice: Izabela Koziara, Magdalena Lipka, Marta Lipka, Oliwia Leśniak, Oliwia Lorek, Julia Jawor, Emilia Uryga, Laura Basta, Wiktoria Plata i Katarzyna Fałowska.

GRATULUJEMY!!!

         
   
2019-02-23
Gminne Międzyszkolne Zawody w Narciarstwie Alpejskim.
Gminne Międzyszkolne Zawody w Narciarstwie Alpejskim.

21.02.2019r. odbyły się w ośrodku narciarskim Cieniawa-Ski Gminne Międzyszkolne Zawody w Narciarstwie Alpejskim.

Nasi uczniowie startowali w trzech kategoriach wiekowych podzielonych na dziewczyny i chłopcy; kl.1-4, kl.5-6, kl.7,8 i Gimnazjum.

Szkołę reprezentowali: Maja Maleczek, Wiktoria Plata, Miłosz Popiela, Arkadiusz Tokarczyk, Patryk Tokarczyk, Natalia Mikulec, Tatiana Stawiarska, Emilia Uryga, Jan Antkiewicz, Szymon Nalepa, Wojciech Kosakowski, Julia Kołdras, Wiktoria Tokarczyk, Klaudia Tokarczyk i Szymon Duda.

W pierwszej trójce, a więc miejsce na podium wywalczyli w swoich kategoriach wiekowych; Patryk Tokarczyk m. II, Miłosz Popiela m. III, Natalia Mikulec m. II, Tatiana Stawiarska m. III.

GRATULUJEMY i życzymy kolejnych dalszych sukcesów.

   

     
       
   
Wybierz stronę: « < 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 > »