Obserwatorium Astronomiczne w Chełmcu.

 

Uczniowie klasy 5 wraz z wychowawczynią odwiedzili Obserwatorium Astronomiczne w Chełmcu.

Dzieci mogły zobaczyć  przez teleskop Słońce a także oglądnęły  prezentację  multimedialną Człowiek w kosmosie”. Dowiedziały się jak zmiana ciśnienia atmosferycznego działa na człowieka oraz jak szczegółowo wygląda i z czego składa się skafander astronauty. Każdy z uczestników wykonał własną rakietę, którą zabrał do domu.

Zajęcia w Astro Centrum bardzo się dzieciom podobały.

Dziękujemy Panu Jakubowi, który nas oprowadził i przekazał wiele ciekawych informacji

 

   

 

 

   

Spektakl teatralny „Piękna i Bestia”


W dniu 18 września 2019r. klasa V z naszej szkoły, w nowosądeckim MOK-u oglądnęła spektakl teatralny „Piękna i Bestia” w wykonaniu grupy teatralnej CUDOKI-SZUROKI.

Młodzież mogła zobaczyć, że nawet w najmłodszym wieku można zostać aktorem i występować przed widownią. Dowiedziała się również, że MIŁOŚĆ wszystko pokona, nawet złe czary.
 

 

 

 

Lekcja pokazowa KICKBOXINGU 
 

Klasa V naszej Szkoły uczestniczyła w lekcji pokazowej KICKBOXINGU, która odbyła się w siedzibie Uczniowskiego Klubu Sportowego (UKS) EVAN mieszczącego się przy ul. Grybowskiej w Nowym Sączu.

Młodzież na własnej skórze odczuła, jak ciężko muszą pracować zawodnicy, aby osiągnąć wysokie wyniki.

Bardzo dziękujemy trenerowi Panu Krzysztofowi Bulandzie  za udostępnienie sali i przeprowadzenie treningu.

 

       
       
   
       
       

 

DZIECI DZIECIOM


Dnia 30 maja 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły dzieci z przedszkola "Bajkowa Kraina": Krasnoludki i Biedronki oraz uczniów z klasy I na przedstawienie teatralne oparte na wierszu J.Tuwima pt "Rzepka". Dzieci bawiły się wesoło, a mali aktorzy z zerówki  zostali nagrodzeni brawami.


           
       
 

 
       

ZAJĘCIA BADAWCZE W ZRÓWCE

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach, w których prelegentem był Konrad Sromek… kolega z grupy. Chłopiec przygotował kilka doświadczeń z wodą i lodem. Dzieci bardzo chętnie obserwowały co się dzieje w słoiczkach i szklaneczkach przygotowanych przez Konrada. Najbardziej podobało się „łowienie” lodu i topienie kostki lodu w oleju. 

Zabawy z lodem to było kolejne wystąpienie Konrada. Wcześniej prezentował dzieciom wypływanie lawy z wulkanu. 

 

 

          


Klasa 0 u fryzjera

 

Kończy się karnawał. Na bale nie tylko ubieramy się w piękne stroje ale także idziemy do fryzjera. Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły lokalny zakład fryzjerski p. Sabiny Lorek. Miały tam okazję zapoznać się z warsztatem pracy fryzjerek. Dzieci chętnie oglądały  znajdujące się tam sprzęty i za pozwoleniem Pań z nich korzystały. Niektóre dzieci nigdy nie były czesane i strzyżone u fryzjera, więc ucieszyły się,  gdy Panie fryzjerki zaczęły czesać dziewczynki, a chętnym chłopcom żelować włosy. Dzieci były bardzo zadowolone z tej krótkiej wycieczki do zakładu fryzjerskiego....

  

   

 Wycieczka kl IV

"Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności."

Jan Paweł II

 

            Klasa czwarta na wycieczce klasowej podziwiała piękno naszych Pienin i zaznajomiła się z fauną i florą Pienińskiego Parku Narodowego.

            Po pokonaniu Wąwozu Homole mogła być świadkiem szkoleń Straży Granicznej i GOPR-u, które odbywały się na polanie przy bacówce na polanie Bukowinki.

            Młodzież z wycieczki wróciła z pełną głową wrażeń i pustym plecakiem( wszystko zostało zjedzone)

            
     

 

 

 

Pierwsze Śniadanie

 

Klasa IV wraz z wychowawcą p. Agnieszką Nowak przygotowała propozycję zdrowego i pożywnego, podstawowego, pierwszego posiłku dnia-śniadania, które każdy potrafi zrobić.

Jest to SAŁATKA OWOCOWA z dodatkiem jogurtu naturalnego, miodu, musli i orzechów ( można również wzbogacić ją nasionami chia i siemienia lnianego).

Uczniowie dowiedzieli się jakiewartości odżywcze madany składnik sałatkii dlaczego warto go jeść. Poznali walory i właściwości zdrowotne owoców takich jak: jabłko, gruszka, winogron, banan, śliwka, kiwi, malina, jeżyna, borówka, brzoskwinia, pomarańcz.

Dzieci były wcześniej nieświadome ile dobrego dla zdrowia mają w sobie te owoce.

Analizując- taka propozycja śniadania to wielka BOMBA witamin, minerałów i wartości odżywczych.

Dzieciom bardzo sałatka smakowała i postanowiły ją przygotowywać dalej, częstując innych członków rodziny.

Trzymam kciuki za wszystkich, którzy podjęli to wyzwanie, aby takie śniadanie spożywali zawsze.

 

       
       
         
       

 

                                  
   

 

SZKOLNY KONKURS

"DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI 2018"

w ramach programu „ Trzymaj formę”

Regulamin konkursu:

  1. Organizator:
  1. Uczestnicy konkursu:
  1. Cele konkursu:

 

  1. Termin konkursu: 11 października 2018r. (czwartek)
  1. Przebieg konkursu:

Zadaniem każdego zespołu klasowego jest przygotowanie zdrowych potraw (sałatki, przekąski, kanapki, desery, napoje i in.) oraz prezentacja ich na swoim stoisku klasowym.  Każda potrawa powinna zawierać krótki opis, co to za potrawa.

Dodatkowo każda klasa przygotowuje własną prezentację wizualną potrawy na temat „zdrowe śniadanie przed sprawdzianem , klasówką w szkole”. Wybrani uczniowie (2)/uczeń powinni tą prezentację krótko przedstawić komisji. Opis śniadania może być na kartce, a może być w formie filmiku na you tube przygotowanego przez uczestnika.

Wydarzenie ma charakter integracyjny - do aktywnego udziału zaproszeni również rodzice dzieci wszystkich klas. 

Komisja przydziela punkty każdej klasie według następujących kryteriów:

-      Walory zdrowotne (dobór zdrowych składników)

-      Różnorodność, oryginalność menu

-      Smakowitość

-      Prezentacja

-      Estetyka (zachowanie proporcji, sposób serwowania, pomysł na prezentacje,  wrażenie ogólne)

 

Nagrody:

W konkursie zostaną nagrodzone trzy miejsca.

Wygrane trzy klasy mogą wybrać nagrodę z poniższych pięciu propozycji. Kolejność wyboru - zaczynając od pierwszego miejsca:

  1. wyjazd klasowy na ściankę wspinaczkową do klubu Boulder Zone w Nowym Sączu + 3 dni w szkole bez pytania, sprawdzianów i kartkówek
  2. wyjazd klasowy na ściankę wspinaczkową do klubu Boulder Zone w Nowym Sączu + 1 dzień w szkole bez pytania, sprawdzianów i kartkówek + 100 zł.
  3. wyjazd klasowy na ściankę wspinaczkową do klubu Boulder Zone w Nowym Sączu + 2 dni w szkole bez pytania, sprawdzianów i kartkówek
  4. wyjazd klasowy na ściankę wspinaczkową do klubu Boulder Zone w Nowym Sączu + 50 zł.
  5. wyjazd klasowy na ściankę wspinaczkową do klubu Boulder Zone w Nowym Sączu + 50 zł.


Znalezione obrazy dla zapytania dzień zdrowej zywności


Andrzejki 2017

 W dniu 23.11.2017 r. w Szkole Podstawowej zostały zorganizowane Andrzejki dla klas 0-III, IV-VII. Głównym organizatorem tej imprezy był Samorząd Szkolny. Uczniowie z wszystkich klas, licznie pomagali w przygotowaniu wystroju sali, która była bardzo magiczna i nastrojowa. 

Cel główny:
Kształtowanie postawy szacunku dla polskiego dziedzictwa kulturowego
Cele operacyjne:
Uczestnik:
• zna tradycje i obrzędy ludowe związane z wigilią św. Andrzeja
• doskonali umiejętności logicznego myślenia l kojarzenia
• poszerza zasób słownictwa integruje się w zabawie i umie współdziałać z grupą nowych kolegów, starszych i młodszych
 
 
     

 
 
 
     
 

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

7 listopada 2017r. odbyło się pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, z jej zbiorami oraz zasadami udostępniania księgozbioru. Po złożeniu ślubowania przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i książkę. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozwijał umiejętność czytania.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów codziennie!

     

 

 

  

 

PASOWANIE NA UCZNIA

W poniedziałek 23 października 2017 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. s. Czesławy Lorek  w Biczycach Dolnych. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Tak było i tym razem, kiedy to pierwszoklasiści dokonali aktu ślubowania i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

  

Wszystkich zgromadzonych przywitała prowadząca uroczystość p. Justyna Majewska. Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnie śpiewali, tańczyli, recytowali i odpowiadali na szereg zadawanych im pytań. Po części artystycznej nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości. Pierwszoklasiści w strojach galowych z przejęciem recytowali tekst ślubowania. Każdy uczeń ślubował, być dobrym uczniem, szanować swoją szkołę, nauczycieli, rodziców i ojczyznę.

 

Po złożeniu przyrzeczenia, tradycyjnie każdy pierwszak został pasowany na ucznia, przez Pana Dyrektora Rafała Majewskiego. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje oraz upominki.

 

Naszym najmłodszym uczniom Szkoły Podstawowej im. s. Czesławy Lorek  w Biczycach Dolnych życzymy wielu sukcesów w edukacji szkolnej.

DZIEŃ MAMY I TATY w KLASIE III

POŻEGNANIE

  

  

  

  

  

  

  

  

DZIEŃ MAMY I TATY w ZERóWCE

Dzień Mamy i Dzień Taty to jedne z najważniejszych wydarzeń przedszkolnych.Dzieciaki wykonują dla swoich rodziców prezenty, uczą się piosenek i wierszyków, a nauczyciele przygotowują scenariusze i organizują uroczystości z udziałem dzieci.

W naszej szkole na ten wspaniały dzień 6.06.2017 roku zerowkowicze przygotowali bajkę "Calineczka", której to adaptacji bali by się i uczniowie klas starszych. Spektakl prawie 50 minutowy był wspaniałym wyrazem miłości dziecięcej i pokazem niemałych zdolności aktorskich, za co duże uznanie dla P. Joli Paciej.

  

  

  

  

  


ZABAWA  NOWOROCZNA

 

Choinka noworoczna na zakończenie I semestru nauki jest w naszej szkole jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci i młodzieży.

 

W tym roku zabawę dla uczniów klas I-III, IV-VI oraz gimnazjum poprowadził DJ Kamil. Samorząd szkolny zadbał o wystrój sali gimnastycznej, która w dniu 26 stycznia mieniła się od kolorowej bibuły, balonów i confetti.


  

  

  KONKURS POETYCKI

Wyniki konkursu poetyckiego "Jesienny pada deszcz"

klasy I-III - I miejsce  Zuzanna Plewa kl IIIb

                   II miejsce  Jakub Pietrzak kl Ib


Znalezione obrazy dla zapytania jesienny pada deszczDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 0

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, a tych w tym roku nie brakowało..... są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

W nasze szkole w klasie zerówkowiczów zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla samych zaproszonych.

To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 20 stycznia w grupie zerowej odbyła się ta wspaniała impreza.  Wychowawczyni złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Na jadalni , na nowej scenie, pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoją wychowawczynią przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki ze znanych bajek.

  

  

  

  

  Czyste powietrze - czysta sprawa

Centrum KANA przystępuje do realizacji projektu pn. „Czyste powietrze – czysta sprawa w Gminie Chełmiec”. Celem projektu jest edukacja ekologiczna w zakresie ograniczenia przyczyn prowadzących do zanieczyszczenia powietrza. W ramach pilotażowego projektu w każdej trzeciej klasie szkoły podstawowej zostaną przeprowadzone lekcje nt. zanieczyszczenia środowiska, a zwieńczeniem będzie przeprowadzenie konkursu wiedzy z zakresu omawianych tematów oraz konkursu plastycznego pn. „Jak dbamy w naszym domu o czyste powietrze”.

Wyniki konkursu plastycznego

GMINA CHEŁMIEC

3. miejsce – Tatiana Piwowar kl IIIa, Szkoła Podstawowa w Biczycach Dolnych

Wyniki konkursu teoretycznego

GMINA CHEŁMIEC

1. miejsce – Józefina Lentas kl IIIa, Szkoła Podstawowa w Biczycach Dolnych

3. miejsce – Julia Jawor kl IIIb, Szkoła Podstawowa w Biczycach Dolnych

 

Dzieci zostały przygotowane przez P. Justynę Majewską oraz P. Joannę Rymarczyk

Gratulujemy.....

Znalezione obrazy dla zapytania Czyste powietrze - czysta sprawa

 

 

Dzień Otwarty w klasie 0

Dzień otwarty  w Oddziale Przedszkolnym  w ZS w Biczycach Dolnych  to już mała tradycja. W tym roku szkolnym odbył się 2 oraz 9 grudnia 2016 r. Co roku wzbudza wiele pozytywnych emocji zarówno wśród rodziców jak i dzieci. Tego typu zajęcia umożliwiają rodzicom obserwowanie swojego dziecka podczas zajęć i zabaw w grupie rówieśniczej. Stwarzają możliwość łatwiejszej adaptacji dzieci przez bezpośredni kontakt z przedszkolem,  nauczycielem i rówieśnikami. W tym roku dzieci wraz z rodzicami wykonywali ozdoby choinkowe na świąteczny kiermasz.

   

   

   

   

   

   

 

 

 

 
 

Dzień Pluszowego Misia

  

  

                                   

"Sursum Corda".

 

Wolontariusze z Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w warsztatach animacyjnych prowadzonych przez Stowarzyszenie "Sursum Corda". Podczas zajęć uczyli się w sposób praktyczny prowadzenia zabaw integracyjnych, malowania twarzy, wykonywania zwierzątek z baloników, czyli wszystkiego, co może uświetnić spotkanie całej społeczności szkolnej oraz gości podczas Dnia Otwartego w grudniu.

       
             
       
     
Ślubowanie klasy 1 

09.11.2016 roku  w Zespole Szkół im s Czesławy Lorek  w Biczycach Dolnych miało miejsce ślubowanie klasy pierwszej gimnazjum. W uroczystości uczestniczyła społeczność szkolna gimnazjum, Pan Dyrektor jak również nauczyciele uczący w gimnazjum.

Uroczystego powitania uczniów klasy pierwszej  podjęła się klasa druga gimnazjum z wychowawczynią Panią Agnieszką Nowak. W ślubowaniu wzięło udział 12 uczniów klasy pierwszej gimnazjum którzy są zarazem ostatnim rocznikiem  gimnazjalnym
 

              
       
      

 

 Wyniki kokursu plastycznego!

 

     W ramach konkursu dla szkół z województwa Małopolskiego „Odblaskowa szkoła”, w którym uczestniczy nasza szkoła podstawowa odbył się konkurs plastyczny „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Mogli wziąć w nim udział uczniowie z klas 0-6. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie z klasy 3 a, którzy złożyli do konkursu ciekawe prace, na co zwróciło uwagę jury konkursu. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców z klasy Pani mgr Justyny Majewskiej oraz wyróżnionych… a są nimi:

 

MIEJSCE 1.  Magdalena Mikusz, kl. 3a

    Marta Lipka, kl. 3a

MIEJSCE 2. Wiktoria Plata, kl. 3a

    Joanna Łoniewska, kl. 3a

MIEJSCE 3. Jakub Pietrzak, kl. 1b

   Sylwia Matras, kl. 3a

 

Wyróżnienie: Natalia Mikulec, kl. 3a, Zuzanna Antkiewicz, kl. 3a

 

       
         
       

 Ślubowanie

     Dnia 21 października 2016 r. o godz. 10.40 na sali gimnastycznej przeżywaliśmy uroczystość ślubowania w naszym szkolnym gronie. Aktu pasowania na ucznia dokonał Pan Dyrektor Rafał Majewski.

     W czasie tych ważnych chwil towarzyszyli dzieciom ich Rodzice. Uczniowie spotkali się też z gościem, który przybył do naszej szkoły z dalekiej krainy - dobrą wróżką. Wróżka serdecznie powitała pierwszaków w naszej szkole uściskiem swojej dłoni. Ceremonię ślubowania chciała niespodziewanie zakłócić zła wróżka, która zjawiła się na sali i rzuciła na pierwszoklasistów magiczny czar. Czar ten miał sprawić, że każde z nich stanie się leniwe i niechętne do nauki. Jednak z pomocą dzieciom nadeszła dobra wróżka. Aby zrzucić zaklęcie dzieci wybrały się za jej wskazówką do czterech krain: krainy muzyki, krainy pracy, krainy miłości oraz krainy mądrości. Dzięki zaprezentowanym talentom, umiejętnościom oraz wiedzy zdobyły dary, niezbędne do ich odczarowania. Kiedy przekazały dobrej wróżce zdobyte w krainach symbole: klucz wiolinowy, pszczołę, serce oraz sowę odczarowała je za pomocą swojej różdżki. Dzieci wypiły następnie łyk cudownego napoju, który ma ich chronić w przyszłości przed złymi czarami… Starsi uczniowie również przyjęli dzieci do swego grona składając im życzenia, a jeszcze wcześniej przeprowadzając wśród dzieci test wiedzy, z którym poradziły sobie doskonale.

     Cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna Rodzina… Życzymy Wam radosnych chwil spędzonych 
w szkole oraz samych dobrych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie…

       
   
       

Spotkanie z Policjantem     

     28 września uczniowie Szkoły Podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz o zasadach postępowania w sytuacjach zagrażających ich bezpieczeństwu.

 

         Uczniowie klas starszych przypomnieli sobie zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz portali społecznościowych.